pátek 20. dubna 2012

eCUVEE – marihuana cuvée, Chateau Latour, britský sekt, Bordeaux, pražské slámové

 
eCUVEE to je informační směska s osobitým buketem. Co se tento týden urodilo na síti? V Kalifornii prý v poslední době opět roste popularita ganjavín nebo chcete-li marihuana cuvée. Vína vznikají tak, že se během nakvášení hroznů přidává menší množství konopí, které se následně promítne do výsledného charakteru vína. Historie výroby marihuana cuvée v Kalifornii sahá minimálně do 80. let minulého století. Zatímco dříve se jednalo spíše o růžová vína, dnes se nejčastěji kombinuje marihuana s těžšími červenými víny odrůd Cabernet Sauvignon nebo Syrah. Více se o netradičních vínech dozvíte v článku zde.

Z konzumace marihuany možná podezírají někteří výrobci z Bordeaux také vedení slavného vinařství Chateau Latour. Podle nedávného vyjádření ředitele vinařství to totiž vypadá, že ročník 2011 bude posledním prodávaným prostřednictvím tzv. "en primeur" trhu. Odborníci tento krok komentují jako jednoznačný záměr omezit zapojení a zisky prostředníků, kteří do prodeje vín vstupují. Podle odhadů tzv. négocianti na každé transakci s vínem vydělávají 12 až 15 procent z hodnoty obchodu. Více v článku britského Decanteru.

Champagne se stále většími obavami vzhlíží k severně položené konkurenci za kanálem La Manche. Ve Velké Británii je dnes na 400 vinic a zejména místní šumivá vína stále častěji bodují u milovníků vína i hodnotitelů na mezinárodních soutěžích. Podíl šumivých vín v produkci Velké Británie neustále roste a v současnosti dosahuje 50 % všech nalahvovaných vín. Do roku 2015 by chtěli Britové dosáhnout roční produkce 4 milionů. Aktuální pohled na britský trh šumivých vín přinesl na svých stránkách Guardian.

Francouzský négociant a producent Julian Faulkner si myslí, že na současném internetu není dostatek sociálních sítí. Rozhodl se tedy dle svých slov vytvořit jakési LinkedIn pro lidi z vinařské branže. Jak jeho snažení dopadlo, se můžete přesvědčit na http://www.wineandspiritsb2b.com/. Aktuálně stránka běží v 10 jazykových mutacích, včetně čínštiny, ruštiny nebo japonštiny. Čeština zatím není a asi ani nebude zahrnuta. Více v článku zde.

Když už jsme u toho internetu nevím, co si myslíte o webových prezentacích tuzemských vinařství. Musím říct, že z vlastní zkušenosti to je většinou bída. Tématu jsem se věnoval v tomto článku. Ve Francii zpracovala jedna agentura průzkum webů vinařství v Bordeaux. A jak to dopadlo? Internetovou prezentaci má sice 92 % AOC vinařství v tomto regionu, ale kvalita stránek je spíše nedostačující. Pouze Lafite Rothschild a Marquis de Terme například nabízí mobilní verzi svých internetových stránek a pouze 4 % vinařství na svém webu dává možnost koupit víno přes e-shop. Pozitivní je alespoň fakt, že 77 % vinařských firem má internetové stránky také v anglickém jazyce. Více o této zajímavé studii na stránkách Decanteru.

A na závěr zpráva z Prahy. Na Vinici sv Kláry v pražské Troji bylo nedávno slavnostně pokřtěno první slámové víno vyrobené na území Prahy. Příležitosti využil primátor Bohuslav Svoboda a zaskočil na dvojku. Fotografie zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat